Dárcovský přebor "4,5 dl pro život 2023"

O projektu

Krve dárců je zapotřebí neustále, proto se statutární město Brno, zastoupené Odborem zdraví Magistrátu města Brna, rozhodlo uspořádat další motivační akci na podporu bezpříspěvkového dárcovství krve a krevních složek v rámci kampaně „Darujme krev pro Brno“.

Tato akce nese název Dárcovský přebor „4,5 dl pro život“ 2023 a je určena pro všem dárcům, kteří v době od 1. 1. 2023 do 31. 8. 2023 absolvovali nebo budou absolvovat bezpříspěvkový odběr krve nebo některé z krevních složek v jednom z brněnských k tomu určených odběrových míst – Transfuzním a tkáňovém oddělení Fakultní nemocnice Brno nebo Transfuzním oddělení Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně.

Proč tato akce?

Nejde nám samozřejmě o to, abychom našli „přeborníka“ s největším počtem registrovaných odběrů. To ostatně ani není možné, neboť vzhledem k doporučeným intervalům mezi jednotlivými odběry (ženy 4 měsíce, muži 3 měsíce) mohou ženy v termínu naší akce absolvovat maximálně 2, muži pak maximálně 3 odběry krve. V případě krevních složek jsou tyto intervaly kratší (14 dní, resp. 1 měsíc – v závislosti na typu odběru), ani tady tak není počet odběrů neomezený (14, resp. 7 odběrů).

Hlavním účelem a smyslem naší motivační akce je povzbudit stávající dárce a podpořit dosud váhající potenciální prvodárce v jejich rozhodnutí darovat svoji krev.

Jak se registrovat?

Zájemci o účast v přeboru se mohou registrovat do některé ze tří skupin – I. Veřejnosprávní sektor, II. Vysokoškolský sektor, III. Ostatní veřejnost, a to v rámci dvou kategorií: kategorie A. Bezpříspěvkový dárce krve a kategorie B. Bezpříspěvkový dárce některé z krevních složek. V kategorii A. je zde navíc možnost registrovat se do přeboru i ve skupině IV. Prvodárce.

Výherci a výhry

Šanci na výhru mají všichni registrovaní účastníci stejnou, protože výherci dárcovského přeboru budou stejně jako v minulém ročníku přeboru vylosováni.

Pro vylosované výherce pak máme připraveno celkem 90 dárkových poukazů Starez-Sport v ceně 500 Kč (pro všechny řádně registrované soutěžící) a 10 dárkových poukazů Starez-Sport v ceně 1.000 Kč (pro prvodárce).

Losování

Losování výherců je plánováno na 2. polovinu září 2023.

DĚKUJEME, ŽE DARUJETE! DĚKUJEME, ŽE JDETE PŘÍKLADEM!

Partneři Dárcovského přeboru: