1.-11. 6. 2021 | Výstava "Krev pro Brno"

Slavnostní vernisáží byla v úterý 1. června 2021 v Urban centru na Staré radnici zahájena výstava Krev pro Brno k dosavadnímu průběhu naší kampaně Darujme krev pro Brno.

Výstava potrvá do 11. června a kromě vizuálů a plakátů ambasadorů kampaně si na ni budete moci prohlédnout i fotografie z akcí, které se uskutečnily v loňském roce (Běh na krev, koncert Filmová hudba pod hvězdami pro oceněné dárce krve).

Těžištěm výstavy jsou práce z výtvarné a literární soutěže Darování krve očima dětí a mládeže, která skončila 20. května. Soutěž byla tříkolová, soutěžilo se v sedmi kategoriích podle ročníků v literárním a výtvarném oboru. Zapojily se do ní 4 školy, a to ZŠ Bosonožská, ZŠ a MŠ Horníkova, OA, SOŠ knihovnická a VOŠ Kotlářská a SZŠ a VOŠ zdravotnická. Soutěže se zúčastnilo 75 žáků a studentů (38 ve výtvarném a 37 v literárním oboru), kteří zaslali celkem 78 soutěžních prací (41 výtvarných a 37 literárních).

Vítězové soutěže v jednotlivých kategoriích sice převzali své ceny z rukou 1. náměstka primátorky Petra Hladíka již na vernisáži této výstavy, do hlasování o „Cenu veřejnosti“ se však můžete zapojit i vy, a to buď přímo na výstavě, nebo on-line na této stránce: Soutěž dětí a mládeže.

Těšíme se na vaši návštěvu!