15. 9. 2022 | "S kapkou krve ke hvězdám" - Předávání benefitů a divadlo pro dárce krve

Také letos, tentokrát ve čtvrtek 15. září 2022 v Divadle Bolka Polívky na Jakubském náměstí, se uskutečnilo slavnostní setkání, na které byli pozváni všichni bezpříspěvkoví dárci krve s trvalým bydlištěm v Brně ocenění Českým červeným křížem za dosažení některého z významných jubilejních odběrů v roce 2021. Setkání neslo název „S kapkou krve ke hvězdám“ a jeho slavnostním vyvrcholením bylo divadelní představení „Pavol Seriš: Pozemšťan“. Ještě před jeho začátkem převzali pozvaní dárci krve z rukou 1. náměstka primátorky města Brna Mgr. Petra Hladíka jim určené benefity města Brna.

Pro 104 držitelů zlaté medaile prof. MUDr. Jana Janského (za 40 odběrů) byly přichystány dárkové poukazy Starez-Sport v ceně 500 Kč a otevřené vstupenky pro 1 osobu do Hvězdárny a planetária Brno.

Pro 17 držitelů zlatého kříže ČČK 3. třídy (za 80 odběrů) byly přichystány dárkové poukazy na roční šalinkartu v ceně 4.750 Kč, dárkové poukazy Starez-Sport v ceně 500 Kč a otevřené vstupenky pro 1 osobu do Hvězdárny a planetária Brno.

Pro 5 držitelů zlatého kříže ČČK 2. třídy (za 120 odběrů) byly přichystány dárkové poukazy na roční šalinkartu v ceně 4.750 Kč, dárkové poukazy Starez-Sport v ceně 1.000 Kč a otevřené vstupenky pro 1 osobu do Hvězdárny a planetária Brno.

Pro 8 držitelů zlatého kříže ČČK 1. třídy (za 160 odběrů) byly přichystány dárkové poukazy na roční šalinkartu v ceně 4.750 Kč, dárkové poukazy Starez-Sport v ceně 1.500 Kč a otevřené vstupenky pro 1 osobu do Hvězdárny a planetária Brno.

Ocenění plaketou ČČK Dar krve-dar života (za 250 odběrů) se uděluje jednou za dva roky a jelikož bylo udělováno v loňské roce, letos žádný bezpříspěvkový dárce krve takto oceněn nebyl.

(Pro úplnost je na místě uvést, že na ocenění plaketa ČČK Dar krve–dar života dosáhl v roce 2021 jeden brněnský bezpříspěvkový dárce krve.)

Celým večerem nás provázela moderátorka Michaela Krobot Rotterová.

Partner slavnostního setkání: