10. 9. 2021 | "S kapkou krve na vlnách hudby" - Předávání benefitů a koncert pro dárce

Také letos, tentokrát v pátek 10. září 2021 v Besedním domě, se uskutečnil koncert pro brněnské bezpříspěvkové dárce krve oceněné Českým červeným křížem za dosažení některého z významných jubilejních odběrů v roce 2020. Koncert měl název „S kapkou krve na vlnách hudby“ a ještě před jeho začátkem převzali pozvaní dárci krve z rukou 1. náměstka primátorky města Brna Petra Hladíka jim určené benefity města Brna.

Pro 82 držitelů Zlaté medaile prof. MUDr. Jana Janského byly přichystány dárkové poukazy Starez-Sport v ceně 500 Kč a otevřené vstupenky pro 1 osobu do Hvězdárny a planetária Brno.

Pro 19 držitelů Zlatého kříže ČČK 3. třídy byly přichystány dárkové poukazy na roční šalinkartu v ceně 4.750 Kč, dárkové poukazy Starez-Sport v ceně 500 Kč a otevřené vstupenky pro 1 osobu do Hvězdárny a planetária Brno.

Pro 1 držitele Zlatého kříže ČČK 2. třídy byl přichystán dárkový poukaz na roční šalinkartu v ceně 4.750 Kč, dárkový poukaz Starez-Sport v ceně 1.000 Kč a otevřená vstupenka pro 1 osobu do Hvězdárny a planetária Brno.

Pro 2 držitele Zlatého kříže ČČK 1. třídy byly přichystány dárkové poukazy na roční šalinkartu v ceně 4.750 Kč, dárkové poukazy Starez-Sport v ceně 1.500 Kč a otevřené vstupenky pro 1 osobu do Hvězdárny a planetária Brno.

Pro 1 držitele Plakety ČČK Dar krve-dar života byl přichastán dárkový poukaz na roční šalinkartu v ceně 4.750 Kč, dárkový poukaz Starez-Sport v ceně 2.000 Kč, otevřená vstupenka pro 1 osobu do Hvězdárny a planetária Brno a kniha fotografií ambasadora kampaně Adama Ondry AO Photo Book s vlastnoručním podpisem tohoto výjimečného brněnského sportovce.

(Pro úplnost je na místě uvést, že na ocenění Plaketa ČČK Dar krve–dar života dosáhl brněnský bezpříspěvkový dárce krve naposledy v roce 2013!)

Kulturním vrcholem večera pak byl koncert brněnské kapely Brünnfield, jejíž členové sami patří mezi pravidelné dárce krve. Kapela Brünnfield zahrála na tomto koncertě pro dárce bez nároku na honorář a za to jí patří náš veliký dík!

Celým večerem nás provázela moderátorka Michaela Rotterová.

I z fotografií je patrné, že našeho koncertu pro dárce a předávání benefitů města Brna se ani zdaleka nezúčastnilo všech 105 pozvaných dárců. Pro všechny, kteří z nejrůznějších důvodů přijít nemohli, však máme příznivou zprávu: vaše benefity nepropadají, můžete se o ně (nejpozději do 30. listopadu 2021 přihlásit na e-mailu darujmekrev@brno.cz a domluvit si termín jejich náhradního převzetí.


Fotogalerie:


Partneři koncertu: