21. 5. 2022 | "Den na krev - s kapkou pohybu pro život" - Festival sportu a zábavy

14:00 – 18:30 h. | areál koupaliště Riviéra | VSTUP ZDARMA

Zasportovat si, zarelaxovat, dozvědět se nějaké zajímavosti o sobě a o svém těle, nebo si jen tak užít nádherné odpoledne – to je hlavním cílem letošního festivalu sportu a zábavy, který pro vás připravilo statutární město Brno v rámci kampaně na podporu bezpříspěvkového dárcovství krve „Darujme krev pro Brno“.
Akce se bude konat za každého počasí, a když bude opravdu krásně, nezapomeňte si vzít plavky!
Otevřeno bude již od 13:30 h.

A na co se můžete těšit?

SPORTOVNÍ PROGRAM

Na žádném festivalu sportu nemohou chybět závody ani turnaje. My jsme v rámci našeho festivalu pro vás připravili:

–       Beachvolejbalový turnaj pro dospělé

Sportovní turnaj pro 24 dvoučlenných smíšených týmů (žena + muž). K dispozici bude 6 beachvolejbalových hřišť a o zábavu a dobré sportovní výkony bude jistě dobře postaráno. Způsob hry bude vybrán na místě podle počtu registrovaných týmů.

Svůj tým můžete zaregistrovat na následujícím odkaze, případná dodatečná registrace při nenaplnění turnaje bude možná i na místě. Zápis do turnaje na místě pro registrované týmy bude v sobotu zahájen již ve 13:30 h., turnaj samotný bude zahájen ve 14:15 h.

Po zaregistrování 24 týmů bude registrace ukončena, nezapomeňte se proto registrovat včas!

Tři nejzdatnější týmy, které se umístí „na bedně“, se mohou těšit na medaile, diplomy, dárkové poukazy STAREZ-SPORT, vouchery na Bobovou dráhu či vlastnoručně podepsané plakáty ambasadorů kampaně „Darujme krev pro Brno“ – tenistky Lucie Šafářové či lezce Adama Ondry. Členové či členky vítězného týmu si odnesou navíc i poháry pro vítěze.

–       Závod s překážkami pro mladší děti (chlapci, děvčata 6–9 roků)

Závod plný kotrmelců, přelézání, podlézání, přitahování či odvalování překážek, přeskoků, ručkování, slalomu a dalších zábavných soutěžních disciplín určitě upoutá nejednoho vašeho potomka. Závod s hromadným startem bude odstartován v 15:00 h. a poběží se na čas. Délka trati: cca 500 m. Registrace do závodu na místě.

Ti nejrychlejší a nejšikovnější na prvních třech místech se mohou těšit na medaile, diplomy, volné vstupenky do Hvězdárny a planetária Brno, vouchery na Bobovou dráhu či vlastnoručně podepsané plakáty ambasadorů kampaně „Darujme krev pro Brno“ – tenistky Lucie Šafářové či lezce Adama Ondry. Vítěz či vítězka se pak může těšit i na pohár a na plyšového maskota kampaně.

–       Závod s překážkami pro starší děti (chlapci, děvčata 9–12 roků)

Tytéž disciplíny jako v závodě pro mladší děti, pouze v poněkud náročnějším provedení. Tento závod s hromadným startem bude odstartován v 16:00 h. a poběží se také na čas. Délka trati: cca 500 m. Registrace do závodu na místě.

Ti nejrychlejší a nejšikovnější na prvních třech místech se také mohou těšit na medaile, diplomy, volné vstupenky do Hvězdárny a planetária Brno, vouchery na Bobovou dráhu či vlastnoručně podepsané plakáty ambasadorů kampaně „Darujme krev pro Brno“ – tenistky Lucie Šafářové či lezce Adama Ondry. Vítěz či vítězka se pak může těšit i na pohár a na plyšového maskota kampaně.

–       Přátelský paddleboardový závod

Lehká oddechová disciplína, do které postaví své týmy pořadatelé našeho Festivalu sportu a zábavy – město Brno/Magistrát města Brna, Masarykova univerzita a STAREZ-SPORT. V případě této sportovní disciplíny nepůjde samozřejmě o výkon, ale především o zábavu.

Zábavný program

Kromě sportovních disciplín si můžete užít i bohatý doprovodný program. Kromě kouzelnického vystoupení (balónková show, mikromagie) na hlavním pódiu a dále po celou dobu akce jsou pro vás v rámci celého areálu připraveny:

 • jóga pro děti i pro rodiče s dětmi,
 • horolezecká stěna,
 • opičí dráha,
 • skákací hrad,
 • malování na obličej,
 • aquazorbing,
 • bodyzorbing,
 • škola paddleboardingu,
 • měření hemoglobinu s FN Brno,
 • orientační určování krevních skupin s FN u sv. Anny v Brně,
 • centrum léčivých rostlin,
 • Medvídkova nemocnice,
 • trénink odběru krve na modelu paže,
 • mikroskopování s Bioskopem,
 • měření složení těla, průchodnosti cév a stresové odolnosti s přístrojem InBody
 • a řada dalších zábavných atrakcí pro děti i dospělé.

Hudební program

O dobrou náladu během celého odpoledne se postarají hned tři hudební kapely. Jako první se na pódiu představí populární dětská hudební kapela Čiperkové, která svou produkci započne krátce po zahájení celého odpoledního programu. Poté se můžete těšit na brněnskou kapelu Brünnfield, jejíž členové jsou hrdými bezpříspěvkovými dárci krve, a závěr odpoledne bude patřit brněnské hudební legendě, Romanu Horkému a skupině KAMELOT.

Moderování

Celým odpoledním programem nás bude provázet moderátor Rádia Krokodýl Jiří Wiener.


Akce se koná za každého počasí, bude-li krásně, plavky s sebou!

Změna programu vyhrazena.


Záštity

Akce se koná pod záštitou 1. náměstka primátorky města Brna Petra Hladíka a záštitou rektora Masarykovy univerzity Martina Bareše.

Vizuály ke stažení


Spolupořadatelé:
Partneři:
Mediální partner:

Fotogalerie: