12. 9. 2020 | "Běh na krev" - sportovně zábavné odpoledne

14:00 – 18:00 h.
Park Kraví hora, areál u Biotopového jezírka

Sportovně zábavné odpoledne pro malé, větší i velké. Bylo nás vidět už od tramvaje, vedle Terralóny jsme byli prostě k nepřehlédnutí!
Registrovaní běžci ve třech věkových kategoriích běželi „až na krev“ a pro všechny zúčastněné byl připraven bohatý zábavný doprovodný program.

Účastníci závodu byli rozděleni do tří věkových kategoriích:
pro I. kategorii (6-10 let) byla připravena trasa dlouhá 1500 m, pro II. kategorii (11-15 let) trasa dlouhá 3000 m a závodníci ve III. kategorii (16-99 let) běželi 5000 m.

Prvních 50 registrovaných závodníků v každé kategorii obdrželo tričko do závodu s grafikou kampaně, sadu drobných upomínkových předmětů a drobné zdravé občerstvení.

Na medailisty jednotlivých kategorií pak čekaly zajímavé ceny.
Všichni, kteří se umístili „na bedně“, dostali kromě medaile a diplomu i vlastnoručně podepsané plakáty Adama Ondry a Lucie Šafářové, vítězové ve všech kategoriích pak navíc ještě pohár statutárního města Brna a dárkový poukaz na vstup do lezeckého centra HANGAR.
Cenami do závodů přispěli i naši další partneři: HC Kometa Brno pro vítěze v I. kategorii připravila školní batoh Kometa Brno, ve II. kategorii pak sáček NIKE Kometa Brno a ve III. kategorii dres HC Kometa Brno s podpisy hráčů.
Pro stříbrné medailisty ve všech kategoriích připravila Hvězdárna a planetárium Brno otevřenou 1+1 vstupenku na pořad v digitáriu dle vlastního výběru.
Pro bronzové medailisty pak mělo připraveny ceny i statutární město Brno: v I. kategorii to byla desková hra „Brno šalinou“ s věnováním primátorky města Brna, ve II. kategorii kniha „Vyprávění brněnského draka“ s věnováním primátorky města Brna a ve III. kategorii publikace „Pozdrav z Brna“, opět s věnováním primátorky města Brna.

Všichni registrovaní běžci pak byli zařazeni do slosování o zajímavé bonusy – Fitness Institut věnoval 6 poukázek na webinář v hodnotě 900 Kč a Bistro Leháro 10 poukázek na nákup ze své nabídky v hodnotě 200 Kč. U nás si tedy i ten, kdo nedosáhl na stupně vítězů, odnesl domů upomínku na náš netradiční závod.

Pro ty, kteří neběželi, byl přichystán bohatý doprovodný program. V „dětské zóně“ si děti užily švédskou hru Kubb, původně skandinávskou hru Spin Ladder, Disk golf, XXL jenga, XXL puzzle, skákací hrad, bodyzorbing a další atrakce. Pro odvážné pak byla připravena horolezecká stěna, na které si vyzkoušeli svoji sílu a obratnost. Svůj program si pro všechny připravil i brněnský kouzelník Michal Ondřej, který svými magickými kousky přiváděl zejména děti k naprostému úžasu. Transfuzní a tkáňové oddělení FN Brno ve svém stánku provádělo orientační určení krevní skupiny a Fitness Institut nabízel i měření fyziologie těla s následným pohybovým a výživovým doporučením. Spálené kalorie bylo možno doplnit u stánku Bistra Leháro, u jehož nabídky burgerů a toustů se sliny jen sbíhaly, chybějící tekutiny pak u vedlejšího stánku, kde se mimo jiné čepovala skvělá chmelová limonáda. K odpočinku pak byly přichystány deky a sedací vaky.

Celým odpoledním programem nás provázel moderátor Rádia Krokodýl Milan Krobot.

Naše poděkování si zaslouží organizátor této brněnské akce pan Milan Fiala, který se značnou měrou podílel na zdárném průběhu celé akce nad rámec smluvních závazků. Poděkování samozřejmě patří i všem ostatním partnerům, kteří dodali hlavní ceny do závodů, přispívali k doprovodnému programu nebo se podíleli na technickém zajištění celé akce.

Akce se konala pod záštitou primátorky města Brna JUDr. Markéty Vaňkové.